Система вирівнювання плитки або скорочено СВП – система, яка запобігає « просідання » плитки в процесі висихання клейового розчину за рахунок щільного притиску сусідніх плиток між собою і дозволяє

уникнути перепадів в площині на стиках ( швах ). І ще один не маловажний фактор – значно скорочується витрачається час на укладання плитки. Використовуючи дану систему ви отримуєте ідеально рівну поверхню як статі, так і стін.

На сьогоднішній день в Україні існує багато різновидів систем вирівнювання плитки. На нашому сайті ми представили найпопулярніші на сьогодні: SVP NOVA і NLS.

Найбільшу популярність отримали системи, що складаються з двох елементів – клина і затиску ( основи ). Затиск укладається між плитками під підстави. З кожного боку плитки укладається затиск на відстані 5 см від кута плитки. Клин встановлюється в затиск і підтягується щипцями. Контроль якості вирівнювання можна здійснювати навіть не вдаючись до спеціальних пристосувань, так як дана система має досить велику площу опори притискного елемента. Ще одне незаперечну перевагу такого типу систем – клини можуть бути використані не одноразово, а при повторному використанні вам буде потрібно купити тільки нові затискачі.

Дана система встановлюється в міру укладання плитки і залишається до повного висихання клейового розчину. Після того як розчин висох клин забирається. Верхня частина затиску відламується, а нижня частина залишається під підставою плитки.

Система NLS відрізняється від СВП більш масивними клинами і дещо іншою конструкцією затискачів. Яка дозволяє встановлювати їх по кутах плитки, здійснюючи вирівнювання відразу чотирьох плиток одним затискачем. Це істотно скорочує кількість клинів і затискачів на одиницю площі кладки.

В даний час дуже часто обговорюється питання переваг і недоліків систем вирівнювання плитки. Переваги ми описали вище, підсумуємо їх:

– система вирівнювання плитки дозволяє домогтися розташування кожної плитки в заданій площині;

– дозволяє домогтися рівного шва між плиткою;

– значно скорочує витрачається час на укладання плитки, збільшуючи продуктивність праці;

– простота у використанні.

Іншими словами, система вирівнювання плитки може послужити відмінним помічником в роботі, але не може замінити знання, досвід і акуратність.